Stim foarte bine ca tot ceea ce se anunta prin media, in special TV, are rolul de a crea si mai mult haos. Turismul este opusul. Industria aceasta a pacii este implicata direct in dorinta astora de a avea cat mai mult control, bani, resurse, simpatizanti. Care este rezultatul in domeniul turismului? Zboruri anulate, vacante amanate, alegeri limitate, idei schimbate. Indiferent de natie sau religie, oamenii trebuie sa fie liberi si sa se respecte reciproc. Se pare ca acesta ar fi scenariul fantezist, in contextul in care activitatile si efectele oamenilor par desprinse din paleolitic sau neolitic. Directia corecta ar trebui sa fie alta. Deciziile pripite sunt luate de niste persoane care provoaca, fiindca asta vor. Eu zic altceva: Pace si turism! Ar fi cel mai simplu pentru toata lumea.
Consider ca turistii ar trebui sa se orienteze catre destinatii mai linistite. Pentru oferte de vacante si rezervari, ma poti contacta in privat.
De asemenea, ma poti urmari pe retelele sociale, unde vei gasi toate materialele de pe site. Pace si turism!

Tu ai planuit vacanta de anul acesta?


